Złóż zamówienie do 14:00 w dzień roboczy, a wyślemy je tego samego dnia!

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: +48 662 121 650

Email: sklep@techrebal.pl

Do darmowej dostawy: 100,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania

Mikroskopy cyfrowe

Rozwój i miniaturyzacja elektroniki niesie ze sobą konieczność stosowania coraz wydajniejszych systemów kontroli jakości, a także wymaga od osób zajmujących się serwisem zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń. Aby dokonać inspekcji komponentów elektronicznych, trzeba wyposażyć się w odpowiednie urządzenie. Jednocześnie wspomniana miniaturyzacja sprawiła, że na rynku pojawiają się nowe, coraz bardziej zaawansowane technicznie modele mikroskopów. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie liczy się precyzyjne opracowanie małych elementów.

Cyfrowy mikroskop inspekcyjny ułatwi montaż podzespołów na płytach PCB, kontrolę jakości przeprowadzonych prac, serwisowanie elektroniki oraz wiele innych czynności. Sprawdź ofertę, którą dla Ciebie przygotowaliśmy i wybierz model z kamerą, umożliwiającą dokumentowanie obrazu. Z nami najnowsze technologie masz w zasięgu ręki.

Mikroskop cyfrowy – czym jest?

To rodzaj mikroskopu, w którym cyfrowa kamera zastępuje okular i z wykorzystaniem optyki wyświetla zarejestrowany obraz w czasie rzeczywistym na zewnętrznym wyświetlaczu. Mikroskop cyfrowy jest lekki, poręczny i bardziej funkcjonalny niż optyczne wersje tego urządzenia. Elektroniczne modele umożliwiają komfortową pracę na dużym obszarze roboczym.

Jak działa mikroskop cyfrowy?

W odróżnieniu od tradycyjnych mikroskopów optycznych, w których obraz w dużym powiększeniu generowany jest przez zaawansowany układ optyczny z wykorzystaniem światła, mikroskopy cyfrowe nie posiadają systemu soczewek. Za rejestrowanie powiększonego obrazu odpowiada niezwykle czuła kamera cyfrowa.

Miniaturowy mikroskop USB wyposażony jest w kamerę oraz wbudowane, własne oświetlenie. Urządzenie zasilane jest z portu USB (mikroskop powinien być podłączony do komputera, ponieważ nie jest wyposażony w wizjer, obraz jest więc wyświetlany na ekranie).

Te niewielkie (i stosunkowo lekkie w porównaniu do urządzeń wykorzystujących układy optyczne) oraz niedrogie mikroskopy mają zastosowanie zarówno w użytkowaniu amatorskim, jak i profesjonalnym. Warunkiem jest jednak właściwy dobór parametrów. O tym, na co zwrócić uwagę przy zakupie, piszemy w dalszej części tekstu.

Zastosowanie mikroskopów cyfrowych

Jedną z kluczowych właściwości cyfrowych mikroskopów jest duża przestrzeń robocza (odległość od obiektywu do podkładki służącej do umieszczenia badanego obiektu). Dzięki temu możesz obserwować zarówno płaskie preparaty, jak i większe elementy.

Mikroskopy cyfrowe – zastosowanie:

  • inspekcja części komputerowych,
  • lutowanie elektroniki,
  • inspekcja przemysłowa,
  • inspekcja modułu telekomunikacyjnego,
  • analiza medyczna,
  • badania laboratoryjne,
  • badania szkolne,
  • kontrola tekstyliów,
  • inspekcja biżuterii/monet,
  • kontrola jakości druku,
  • badanie owadów, roślin, skóry.

Cyfrowy mikroskop – cechy

Mikroskop cyfrowy to idealne urządzenie nadające się do montażu powierzchniowego SMD i kontroli elektroniki. Wysoka jakość obrazu, duża odległość robocza i wydajne oprogramowanie to nie wszystko. Sprawdźmy, jakie jeszcze cechy mikroskopów cyfrowych sprawiają, że urządzenia te pasują zarówno do miejsca pracy, jak i domu.

  • Przejrzysty ekran – pracując z mikroskopem cyfrowym, nie trzeba niepotrzebnie męczyć mięśni i wzroku. Obraz jest widoczny na dużym wyświetlaczu (zintegrowanym bądź będącym ekranem podłączonego komputera czy tabletu).
  • Oprogramowanie umożliwiające przechwytywanie obrazu – wszechstronne i intuicyjne oprogramowanie jest już standardem w cyfrowych mikroskopach. Daje ono możliwość przechwytywania obrazu, a także organizowania zgromadzonego materiału. Dzięki niemu masz też pełną kontrolę nad diodami mikroskopu oraz parametrami, takimi jak: poziom ekspozycji, balans bieli i poziom kolorów. Korzystając z dołączonego oprogramowania, możesz w łatwy sposób tworzyć nakładki i poziomy, wykonywać pomiary, a także zapewnić zdalny dostęp innym osobom. Należy pamiętać, że program obsługujący pracę mikroskopu jest w stanie odbierać dane wejściowe z wielu urządzeń.
  • Zmienne powiększenie – w urządzeniach tego typu masz możliwość dowolnej regulacji powiększania. Zmienne ustawienie pozwala na optymalne dobranie parametrów, takich jak powiększenie i odległość robocza do konkretnego zadania.
  • Kompaktowy rozmiar – cyfrowy mikroskop jest znacznie mniejszy, lżejszy i bardziej poręczny od tradycyjnych, optycznych odpowiedników. To sprawia, że jest to rozwiązanie przenośne – odpowiednie dla mobilnego profesjonalisty lub hobbysty. Z uwagi na niewielką masę, w trakcie inspekcji elektroniki możesz wziąć sam mikroskop i zbadać próbkę, przyglądając się jej pod różnymi kątami i z dowolnej odległości.
  • Możliwość rozbudowy zestawu – jedną z istotniejszych zalet sprawiających, że cyfrowe mikroskopy do elektroniki górują nad wersjami optycznymi, jest ich modułowa konstrukcja. Cecha ta stwarza duże pole rozbudowy urządzenia, jeśli w pewnym momencie uznasz, że potrzebne Ci nowe funkcjonalności. Możesz dołączyć dowolne podstawy i stopnie mechaniczne oraz np. zastosować mikroskopy w tandemie (dzięki temu uzyskasz wielostronny widok obiektu).
  • Zintegrowane oświetlenie i polaryzator – zarówno inspekcje, jak i naprawy wymagają odpowiednich warunków. Kluczowe jest właściwe oświetlenie przestrzeni roboczej. Cyfrowe mikroskopy do elektroniki wyposażone są w zintegrowane oświetlenie LED, dające zimne i równomierne światło. Urządzenie może również zostać wyposażone w lampy pierścieniowe (o ile nie posiada ich w standardzie). Jeśli warunki są szczególnie wymagające, warto zdecydować się na polaryzator, który realnie obniża ilość niepożądanych odblasków, pochodzących od metalowych elementów i elektroniki. Ma to znaczenie zwłaszcza podczas inspekcji, gdzie defekty ukryte w odblaskach mogłyby pozostać niewidoczne.
  • Mobilny przesył danych – dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, mikroskopy cyfrowe mogą łączyć się ze smartfonami za pomocą Wi-Fi lub bezpośrednio z urządzeniami wyposażonymi w system Android oraz z tabletami działającymi z systemem Windows.
  • Odległość robocza – do wygodnej pracy z narzędziami pod mikroskopem, potrzebujesz odpowiedniej odległości roboczej. Mikroskopy cyfrowe charakteryzujące się wysoką wartością tego parametru, mają szeroki zakres powiększenia (~10x-140x), dzięki czemu z łatwością dobierzesz właściwą odległość do konkretnej czynności.

Cyfrowe mikroskopy – oferta

Nasz internetowy sklep z elektroniką, ma w swojej ofercie jeden z najpopularniejszych modeli mikroskopu cyfrowego – 10A. Wyposażony jest on w zoom w zakresie 7x-45x. Polecamy również model S180, powiększający aż 180 razy. Jeżeli zaś interesują Cię wersje budżetowe, zainwestuj w cyfrowy mikroskop G600 oraz G1200. Możesz wybierać spośród niezliczonych konfiguracji, których przykładami są choćby różne wersje baz, kamer, wyświetlaczy i oświetlenia. Wszystkie prezentowane urządzenia posiadają regulowane przybliżenie oraz wyświetlają obraz w czasie rzeczywistym. Na szczególną uwagę zasługuje obiektyw C-mount, oferujący 360-krotny zoom.

Mikroskop cyfrowy do elektroniki – funkcje dodatkowe

W zależności od potrzeb warto zwróć uwagę na urządzenia wyposażone w szereg dodatkowych funkcji, które nie tylko ułatwiają korzystanie z mikroskopu, ale też stwarzają wiele nowych możliwości i funkcjonalności. Niektóre modele wyposażone są w: wbudowaną matrycę HD CMOS, skokową zmianę ogniskowej, dodatkowe oprogramowanie multimedialne czy pełną kompatybilność z USB 3.0. Mikroskop po podłączeniu do tabletu/komputera jest wykrywany jako kamera video. Dzięki temu może być wykorzystywany z każdym programem pozwalającym na odtwarzanie lub edycję video. Sprawdź, czy wybrany przez Ciebie model, pozwoli tworzyć zrzuty ekranu oraz czy będzie możliwe zastosowanie filtrów graficznych i szablonów ramek.

Mikroskop cyfrowy – jak wybrać właściwy?

Szukając cyfrowego mikroskopu USB, natkniesz się na wiele z pozoru podobnych do siebie modeli. Aby czerpać radość z użytkowania urządzenia uszytego na miarę swoich potrzeb, przed dokonaniem zakupu warto uzbroić się w choćby podstawową wiedzę. Poniżej wymieniamy kilka kluczowych kwestii, które należy wziąć pod uwagę.

  1. Rozdzielczość kamery – porównaj ten parametr w kilku urządzeniach. Im wyższej klasy sprzęt, tym dokładniejszy obraz uzyskasz.
  2. Możliwość robienia zdjęć – zapisywanie filmów i wykonywanie zdjęć często jest już standardem.
  3. Ostrość – za parametr ten odpowiada bliskość, na jakiej od obserwowanego przedmiotu, może znaleźć się obiektyw.
  4. Rodzaj oświetlenia i jego regulacja – skontroluj ilość zamontowanych diod LED oraz ewentualne opcje regulacji.
  5. Jakość nagrań – czynnikiem decydującym jest tu rozdzielczość kamery oraz liczba klatek na sekundę. Im wyższa wartość, tym płynniejszy obraz uzyskasz.
  6. Kompatybilność z systemem operacyjnym – porównaj deklarację producenta (dotyczącą kompatybilności mikroskopu z systemami operacyjnymi) z systemem w urządzeniu, które będziesz do mikroskopu podłączać.
  7. Współczynnik powiększenia – liczy się minimalne i maksymalne powiększenie oraz sposób regulacji.
  8. Interfejs – mikroskop cyfrowy obsługuje USB, istotne jest jednak, czy jest to wersja 1.1, 2.0 czy 3.0.
  9. Zawartość zestawu – najczęściej w zestawie znajdziesz statyw, oprogramowanie oraz instrukcję obsługi. Każde dodatkowe akcesorium (np. miarka) będzie zaletą.
  10. Cena – przejrzyj kilka urządzeń i porównaj ich parametry. Cena zwykle jest odzwierciedleniem jakości i funkcjonalności.
  11. Statyw i regulacja – w statywie ważna jest szeroka i stabilna podstawa oraz sposób regulacji.

Mikroskop cyfrowy - cena

Mikroskop cyfrowy cena - mikroskopy cyfrowe do elektroniki to urządzenia, które, choć mają bardzo dobre parametry użytkowe, wcale nie kosztują wiele. Podstawowe mikroskopy umożliwiające dokonywanie inspekcji kupisz już za kilkaset złotych. Ceny modeli wyposażonych w funkcjonalny wyświetlacz, umożliwiający prowadzenie długich obserwacji bez niepotrzebnego napinania mięśni i zmęczenia wzroku, zaczynają się od 1000 złotych.

Mikroskop cyfrowy - sklep internetowy

Mikroskop cyfrowy sklep internetowy - profesjonalne mikroskopy USB mają wiele zastosowań, takich jak choćby badania biologiczne, montaż czy kontrola elektroniki. Urządzenia te mogą jednak być z powodzeniem użytkowane przez osoby zajmujące się modelarstwem, numizmatyką lub majsterkowaniem. Mikroskopy cyfrowe pomocne są również w trakcie nauki oraz podczas przeprowadzania eksperymentów. Trzeba jednak pamiętać, że najważniejszym elementem wpływającym na jakość uzyskanego obrazu jest układ optyczny/obiektyw. Parametry kamery powinny być zatem głównym czynnikiem decydującym o zakupie tego czy innego urządzenia. Wygląd zewnętrzny lub kolor odgrywa drugorzędną rolę.

W Techrebal znajdziesz mnóstwo interesujących propozycji, które ułatwią Ci pracę i pozwolą realizować pasję.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl