Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Myjki ultradźwiękowe

  • nowość

Jak działa wanna ultradźwiękowa?

Czyszczenie ultradźwiękowe działa poprzez fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości przesyłane przez ciecz w celu szorowania powierzchni zanurzonych części. Fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości, zwykle 40 kHz, wstrząsają ciekłym roztworem wody lub koncentratu i powodują kawitację cząsteczek roztworu.

Zastosowanie wanny ultradźwiękowej

Czyszczenie ultradźwiękowe nadaje się do czyszczenia szerokiej gamy materiałów, w tym metali, szkła, gumy, ceramiki i niektórych twardych tworzyw sztucznych. Czyszczenie ultradźwiękowe jest szczególnie przydatne do usuwania ściśle przylegających zanieczyszczeń ze skomplikowanych elementów z nieprzelotowymi otworami, pęknięciami i wgłębieniami. Przykłady zanieczyszczeń usuniętych przez czyszczenie ultradźwiękowe obejmują kurz, brud, olej, tłuszcz, pigmenty, topniki, odciski palców i pastę do polerowania.

Jak korzystać z wanny ultradźwiękowej?

Czas potrzebny na wyczyszczenie przedmiotów w wannie ultradźwiękowej zależy od materiału i rodzaju zabrudzenia, ale najczęściej czas czyszczenia wynosi od 3 do 6 minut. Niektóre delikatne przedmioty, takie jak elektronika, mogą wymagać dłuższego czasu kąpieli. Wyższa temperatura pomaga szybciej usunąć brud i wiązania chemiczne, dlatego większość przemysłowych myjek stosuje temp. w zakresie 55 – 65 °C.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl